Mart 29, 2023

blogger video indir

Her gün milyonlarca insan internetten video indirmelerini istemektedir. Bu yüzden, internette çok büyük bir arz var. İnternette bulunan videoları kaydedebilmek veya indirebilmek için birkaç farklı yöntem vardır. Her insan farklı bir şey ister ve başarılı bir şekilde video indirebilmek için araştırma yapmak zorundadır. Bu yazıda, Blogger sitesinden nasıl video indirebileceğinizi anlatacağız.

Blogger Video İndirmenin Neden Önemli Olduğu

Günümüzde gelişmiş teknolojiyle neredeyse her konuda bilgi edinmek mümkündür. İnternetin yaygınlaşmasıyla, insanlar her yerde bağlantıyı elde edebildikleri için sosyal medya sitesi olan blogger platformu, kullanıcılarına her türlü içeriği sunmaktadır.

Blogger, kullanıcılara web siteleri oluşturmalarına ve bu sitelerdeki videoları kaydetmelerine ya da indirmelerine izin verir. Siz blog sitelerinden kolayca video indirebilirsiniz, ancak bunu yapmak için öncelikle hangi yöntemlerin işe yarayacağını öğrenmeniz gerekir.

Web Sitelerinden Video İndirerek Blogger Video İndirme

Videoların tamamı internet üzerinde yayınlanmakta ve aslında bunları kaydetmek için dikkat etmeniz gereken küçük bir nokta mevcuttur. Videoyu kaydetmek veya indirmek için, videoyu çevrimiçi olarak izlemek yerine, videonun orijinal kaynağından (web sitesinden) indirmeniz önerilir.

Bazı çevrimiçi video indirme servisleri kullanılarak, kullanıcılar tarayıcıdan veya internet üzerinden erişecekleri web sitelerinden direkt olarak videoyu indirdiğimiz de olabilir. Size kendi web sitenizde kullanılmak üzere bir video indirme hizmeti sunan bazı araclar da vardır ancak bu video indirme aracları çoğu kez kalitesini kaybetme olasılığı olan 8K ve 4K videoların indirilmesini de sağlamaktadırlar.

Kullanıcılar web sitesinden aynı zamanda YouTube ve benzeri popüler video platformlarından orijinal kaynağın adresini kopyalayarak clipconverter gibi çevrimiçi servislerden indirerek video indirmeyi de göz önünde bulundurabilirler.

Programlar Kullanarak Blogger Video İndirme

Kullanıcılar blog sitelerinden video indirmek için programlar da kullanabilirler. Bilgisayarlarınıza program kurmanız gerekebilir, ancak sonuçlar keşfedeceğinizi düşünürken bunun bir haksızlık olmadığını söyleyebiliriz.

Videoların tamamı için etkili program seçimi yapmak her zaman önerilir. Videoları çevrimiçi olarak da izleyebilirsiniz, ancak web sitelerinden programlar aracılığıyla indirmenin çok daha kolay olduğunu unutmayın. Bir çevrimiçi servisin kullanımı da pratik değildir.

Burada özellikle önerilen yöntem olmasa da, videoyu flash formatına dönüştürmek için Adobe’nin animasyon programsı Adobe Flash ile beraber Flash Video Downloader da öne çıkıyor. Belirli videolarınızın boyutları ve formatlarının URLs’inden veya normal URL’den indirilmesini sağlar. Ancak, bu program Microsoft Windows işletim sistemi için özel olarak tasarlanmış bir programdır.

Video İndirme Programı Kullanarak Blogger Video İndirme

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan video indirme programları arasında Video DownloadHelper, Allavsoft, ClipGrab ve KeepVid gibi programlar bulunmaktadır. Bunlar video indirme konusunda iş dünyasının en önde gelen markaları arasındadır.

Video DownloadHelper programı, tarayıcınızda görüntülediğiniz bir videonun indirilmesi durumunda otomatik olarak çalışır. Ücretsiz sürümler, kullanıcıların istedikleri videoları indirmek için Youtube, DailyMotion ve benzeri videoları indirmelerine izin verir.

Allavsoft, birden fazla video kaynağından dosyaları bir araya toplayabilir. Ayrıca, farklı dosya biçimlerinin desteklenmesi sayesinde, yayınlanan veya yüklenmiş olan videoları kaydetmenize olanak sağlar.

ClipGrab, internette mevcut olan videolardan YouTube, Vimeo, Metacafe ve diğer ünlü video paylaşım sitelerinden videoları indirmeyi destekleme amaçlı geliştirilmiş bir programdır.

KeepVid, kişilerin farklı statülerde çevrimiçi veya indirilmiş videoları kaydetmelerine izin verir. KeepVid, MP4, AVI, MKV, MOV ve diğerleri gibi akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar için en yaygın videoları desteklemeye odaklanmıştır.

Bir Web Sitesinden Video İndirerek Blogger Video İndirme

Popüler bazı web sitelerinden video indirmek mümkündür. Bu siteler arasında Netflix ve Hulu gibi sağlayıcılar bulunmaktadır. Sitedeki seçeneklere göre, ücretsiz veya ücretli bir deneme sürümüne kaydolmanız veya güncel bir aboneliğe sahip olmanız gerekebilir.

Netflix üzerinden şu anda herhangi bir video indirmenin mümkün olmadığını ve belirli programlarının salt canlı olarak izlenebildiğini unutmayın.

Hulu da bir platform, fakat şu ana kadar en başarılı bir video indirme hizmeti olmadı. Ancak, hizmet sürekli gelişiyor ve yakın gelecekte potansiyel olarak video indirme özelliğine sahip olma olasılığı yüksektir.

Blogger Video İndirmenin Sonucu

Yukarıda listelenen yöntemler Blogger sitesinden video indirtmek için en etkili yollar arasında. Kullanıcılar blog sitelerinden her türlü video indirme işlemi için bu yöntemlere başvurabilirler.

Kullanıcıların hangi yöntemi kullanılacağı konusunda kendilerini bilgilendirmesi, sadece yöntemleri seçmek için değil, güvenli bir video indirme deneyimi için de önemlidir.

Bu video indirme uzmanları veya video indirme program aracılığıyla gerçekleştirilebilecek uygulamaları öğrendikten sonra, kullanıcılar kolayca Blogger’daki tüm videoları kullanabilecek ve indirebileceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir