Mart 29, 2023

imgur mp4 indir

Imgur, birçok görsel ve animasyon paylaşım sitesi olmasının yanı sıra, harika bir dijital medya platformu. Imgur, kullanıcıların sosyal medyada galeriler, anılar ve günlük alışkanlıklar oluşturabilmeleri için kolay bir arayüz sağlar. Imgur’da genellikle görseller bulunur, ancak görsellerden bazıları MP4 dosyalarıdır. Bu makalede sizi, Imgur’dan MP4 dosyalarını nasıl indireceğinizi öğreneceksiniz.

MP4 Dosyaları Nasıl Bulabilirim?

Imgur’da MP4 video dosyaları bulmak kolaydır. Siteye girdiğinizde, geleneksel bir arama çubuğu ile göz atmanız gerekir. Terimleri aramanız gerekirse, kolayca tarama gerçekleştirilebilir. Hatta, siteyi dolaşarak görüntülemek için taslak veya etiketler arasında tüm imajları aramak ve indirmek için tüm çalışmalardan birini seçebilirsiniz. Bunların her birinden bazı MP4 dosyaları bulduğunuz zaman bilgisayarınıza indirmek ekstra bir adım gerektirecektir.

MP4 Videoları Nasıl İndirebilirim?

İndirmek istediğiniz mp4 dosyasına tıkladıktan sonra, doğrudan dosyayı bilgisayarınıza indirebilmek için “İndir” seçeneğine tıklamanız gerekecek. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, karşınıza çıkan pencereden dosyayı akıllı telefonunuza, tabletinize veya başka bir cihaza indirerek kaydedebilirsiniz.

Dosyayı İndirmeden önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Imgur’daki MP4 dosyalarını bilgisayarınıza indirmek isteyebilirsiniz ancak mobil cihazdan izlemekten de keyif alacaksınız. Öncelikle, ​​dosyayı neyin izleyeceğinizi belirlemelisiniz. Örneğin, iPhone veya iPad aygıtınız varsa, MP4 dosyasının video kodeklerine uygun olması gerekir.

MP4 dosyalarının video kodeklerine uyup uymadıklarını belirlemek, indirmek istediğiniz dosyaya girip biçim bilgilerini incelemek anlamına gelir. Dosyanın arka plan ve ön plan bilgilerini kontrol ederek, herhangi bir kodek sorunu varsa dosyayı indirmemeye karar verebilirsiniz. CodecInspector web sitesi, girdiğiniz dosya hakkındaki bilgileri tek bir yerde listeleyebileceğiniz bir yerdir.

MP4 Dosyalarını İzleyin

MP4 dosyalarını indirdiğinizde, artık istediğiniz cihaza aktarmanız ve izlemek istediğiniz bilgisayarın veya cihazın desteklediği şekilde dosyayı oynatmanız gerekir.

Bu durumda dosyayı oynatmak için Mac (QuickTime Player) veya Windows pc (Windows Media Player) gibi bir medya oynatıcısı kullanmanız gerekecektir. Alternatif olarak, mobil cihaz için de mevcut birkaç ücretsiz uygulama bulunmaktadır. Axiem Systems tarafından geliştirilen VLC Media Player, ücretsiz olarak Apple ve Android için mevcuttur ve bunun gibi popüler MP4 oynatıcılar da mevcuttur.

Son Sözler

Imgur, sosyal medya ortamlarında arkadaşlarınızla deneyiminizi geliştirmek için kullanabileceğiniz harika bir dijital medya platformudur. MP4 Dosyalarını indirmek, Imgur’da barındırılan özel efektli videolar oluşturmaktan oldukça keyif aldığınız bir şeydir. Sağlam video kodeklerine uyumlu bir MP4 dosyasını bulup, bunu cep telefonu, tablet veya bilgisayarlarınıza indirmek için, dosyayı indirmenin kolay bir yoludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir