Mart 29, 2023

linkedln video indir

Linkedln, günümüzde çalışanlar, netwok koçları ve iş arayıcıları ile iş bağlantıları kurmak için en popüler olanlardan biridir. Linkedln video paylaşma özelliği sayesinde, insanlar, gruplara ve üyeler arasındaki iletişimi arttırmak için en sevilen araçlardan biridir.

Linkedln Video İndirme Rehberi

Linkedln’da bulunan videolar indirebilmeniz için, öncelikle bunların HTML5 destekli olduğundan emin olmanız gerekir. Linkedln, 2015 yılından itibaren tüm profesyonel videoların HTML5 kayıt biçimini kullanmaya başladı. Herhangi bir HTML5 destekli tarayıcı ile Linkedln profesyonel videolarını indirebilirsiniz.

1 – Tarayıcınızı Konfigüre Edin

Video indirme işlemi sayfaya konularak bir video indirmek (konumu kaydetmek) için öncelikle tarayıcısını ayarlamanız gerekir. Bu, genellikle tarayıcının gelişmiş tercihler bölümünden ayarlanabilir. Google Chrome tarayıcısı için, tarayıcının ayarları (sağ üst köşedeki üç tutamcık simgesi) > Gelişmiş Tercihler > Dosya İndirme Ayarları aracılığıyla ayarlanabilir.

2 – Video Oynatıcısını Bulun

Linkedln’daki video indirmek için, adres çubuğundakivideo oynatıcının URL’sini tespit etmeniz gerekir. Tarayıcınızın gelişmiş ekranlarına girin ve sağ fare düğmesine basın. Linkedln’daki reklamın altındaki video oynatıcısını bulun ve ‘İnceleme’ seçeneğine tıklayın. Bu, varolan durumu ve bilginin altındaki kaynakları gösterir. Eğer buradaki herhangi bir URL’e tıkladıysanız, bunların hepsi uyumlu değildir.

3 – ‘İndir’ ile İndirin

URL’yi kopyaladıktan sonra yeni bir sekmede açmanız ve tıpkı tarayıcı tarafından önerilen sekme boyutunda ‘Download’ (İndir) kelimesini aramanız gerekir. Otomatik olarak bunun sekmesini bulduktan sonra, klonlamak istediğiniz video için indirme bağlantısını içerecektir. Birkaç saniye bekledikten sonra ilgili video dosyası, masaüstünüzde tek bir dosya olarak karşınıza çıkacaktır. Vizyon uyumlu olarak bir websitenin indirme butonuna tıklayarak, bilgisayarınıza video kolayca indirebilirsiniz.

Sonuç

Linkedln, günümüzde çalışanlar, network koçları ve iş arayıcıları ile iletişim kurmak için kullanılan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Linkedln, aracılığıyla paylaşılan profesyonel videoları HTML5 kayıt biçimini kullanarak, HTML5 destekli tarayıcı aracılığıyla kolayca indirebilirsiniz. Bu yazı, Linkedln’daki videoların kolayca nasıl indirileceği hakkında size yol göstermeye çalıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir