Mart 29, 2023

instagram mp4 indir

Instagram artık sosyal medyanın en çok kullanılan ve popüler platformlarından biridir. Kullanıcılar, istedikleri çoğu video ve fotoğrafı ortak paylaşım sitelerinde bulabilir hatta indirebilirler. Ancak, Instagram’da herhangi bir dosyayı kaydetmeye yönelik düzgün bir komut yoktur. Bu nedenle, Instagram’dan aklınıza gelebilecek tüm video ve fotoğrafları, MP4 olarak kaydederken bir takım sorunlarla karşı karşıya kalırsınız.

Instagram’ın MP4 İndirme Sistemi

Instagram MP4 indirmek için dört basit adım vardır. Bunlar, profilinizi, fotoğraf veya videonuzu seçmek, bağlantıyı kopyalayıp yapıştırmak ve indirmeyi gerçekleştirmektir. Ancak, güvenilir bir kaynaktan doğru bir link almanız gerekir ki bu, kullanıcıların kolayca indirebilecekleri anlamına gelir.

1. Adım: Bir Instagram Profili Seçin

İlk olarak, indirmek istediğiniz Instagram MP4 dosyasının hangi profilden geldiğini belirmelisiniz. Bunu yapmak için Instagram sitesine girin ve arama çubuğuna Instagram kullanıcısının adını yazın. Ulaşmak istediğiniz profil açıldıktan sonra, paylaşılan video veya fotoğraflardan sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz.

2. Adım: Bağlantıyı Kopyalayın ve Yapıştırın

Tıkladığınız fotoğraf veya videosu Instagram sayfasının üst tarafında bağlantısını bulacaksınız. Bu bağlantıyı kopyalayıp düzenleyicinize yapıştırın. Instagram’da bağlantı dosyasının çoğunda, bağlantı için HTML kodu temelinde özel bir link bulacaksınız.

3. Adım: İndirme Linkini Alın

Bağlantıyı kopyalayıp, sitedeki kurallara uygun bir şekilde HTML koduna dönüştürün (bazı durumlarda bunun yapılmasına gerek olmayabilir). Sitedeki kurallara uygun HTML kodunu elde ettiyseniz, şimdi bir indirme linki alabilirsiniz. İndirme bağlantısı, MP4 dosyasının kendisini de içerir; böylece Instagram sayfasına tekrar girmenize gerek kalmadan dosyayı indirmeniz mümkün olur.

4. Adım: Kaydettiğiniz Dosyayı İndirin

Birkaç saniye süren indirme, artık hazır ve MP4 dosyasınızı internetten arama geçmişinize kaydedebilirsiniz. Dosyayı Hard Disk’inize kaydedebilir veya daha sonra başka bir bilgisayara aktarabilirsiniz.

Sonuç

Bu makalede, Instagram MP4 indirme sürecinin nasıl tamamlanacağını gösterdik. Bu, İnstagram’dan videoları istemeyeni ve bunu indirmek isteyen herkes için kolay ve pratik bir çözümdür. Eğer bu adımlara uyulursa, sadece birkaç dakika içinde İnstagram’daki tüm MP4 videolarını ve fotoğrafları kolayca indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir